يا فاطمه الزهرا (س)

پيامبر اكرم (ص) فرمودند :« نخستين كسي كه وارد بهشت مي شود فاطمه است » .

در حديثي ديگر از همان بزرگوار آمده است كه فرمود :« نخستين كسي كه وارد بهشت مي شود فاطمه دختر محمد است ، و او در ميان اين امت همچون مريم در ميان بني اسرائيل است » .

علي (ع) از پيغمبر اكرم (ص) چنين فرمود :« دخترم فاطمه در قيامت محشور مي شود در حالي كه لباس كرامتي كه با آب حيات عجين شده در تن دارد ، و خلايق به سوي او مي نگرند ، و از مقام والاي او در شگفتي فرو مي روند ».

سپس در ذيل اين حديث مي فرمايد : « سرانجام او را با احترام تمام همانند عروس ، درحالي كه هفتاد هزار حوريان بهشتي اطراف او را گرفته اند ، به بهشت مي برند » .

در حديث ديگري از پيامبر اكرم (ص) در اين زمينه چنين مي خوانيم :« هنگامي كه روز قيامت برپا شد منادي صدا مي زند : اي مردم ! سرهاي خود را به زير افكنيد تا فاطمه دختر محمد (ص) بگذرد »

و در حديثي ديگري بعد از ذكر همين معني آمده است‌ :«‌فاطمه با هفتاد هزار حورا لعين به سرعت برق از آنجا عبور مي كند ( و به سوي بهشت مي شتابد ) » .

                                                            منبع : ( زهرا برترين بانوي جهان / آيه الله العظمي مكارم شيرازي / ص 97-96 )

                            29fpcsl.gif

 

/ 3 نظر / 29 بازدید
saeid

salam sale no mobarak weblage jalebi dari movafagh bashid bye

مانی

پیشاپیش سال نو رو به شما وخانواده محترمتان تبریک عرض میکنم خواهان و آرزومند آرزوهای بزرگتان زندگی باز رود ثانیه آرام تر است در کنارش آسمان باز غم انگیزتر است روز و شب از پس من می رود ومی آید واژه های دفترم از این تنم سیرتر است شمع شب را با وجودم آنچنان مست و خراب می شمارم که در آن شمس تاریکتر است پس هر دکلمه از زندگی چالش وار شعر ناب سحرم باز به پاس دگر است شده ام آگه از این فکر طلا کوبیده که نیارم سخن از او ، چشم تیزتر است به کنارم تو نیایی ،تو بدان این پیمان گر بخشکیده غرورش ،پس آن نیز ، تر است